Сергіївська загальноосвітня школа I-II ступенів Софіївської районної ради Дніпропетровської області

Довкілля

«Занапастити природу не можна.

Можна лише загинути разом з нею»

Ж.І.Кусто

Школа майбутнього повинна найповніше використовувати

для гармонійного розвитку людини все, що дає природа…

Уже через це ми повинні берегти

і поповнювати природні багатства, які маємо»

В.О.Сухомлинський

Екологічне виховання молодого покоління сьогодні є надзвичайно актуальним. Якщо від часів епохи Відродження людину вважали підкорювачем і центром світу, то нині науковці визначають істинне призначення людини – бути органічною частиною природи, жити та діяти за її законами, а перетворення навколишнього світу має здійснюватись не стихійно, а з урахуванням об’єктивних законів природи, прогнозу побічних впливів. Це може забезпечити лише людина, яка усвідомила універсальну цінність природи, необхідність раціонального використання її ресурсів та готова брати активну участь у розв’язанні екологічних проблем. Тому завданням нашої школи є виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську цінність.

З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища в Сергіївській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено місячник озеленення та благоустрою і Дня довкілля.

ВЕСНЯНА ТОЛОКА

Виконуючи місію школи щодо « здорового довкілля», щорічно у рамках заходів місячника озеленення, прибирання та благоустрою проходить загальношкільна толока. Цьогоріч шкільна толока була проведена 20 березня. Усі школярі (2-9 класи) активно взялися до роботи: громадили листя, підмітали доріжки, збирали сміття.

ВПОРЯДКОВУЄМО ПРИШКІЛЬНУ ТЕРИТОРІЮ УСІ РАЗОМ

У рамках проведення заходів щодо місячника благоустрою наприкінці  березня організовано впорядкування пришкільної території. Незважаючи на досить холодну березневу погоду учасники попрацювали плідно та згуртовано, тим самим зробивши свій невеликий внесок у збереження природи та створення затишного оточення на пришкільній території.

ЧИСТО НЕ ТАМ ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ

Протягом тижня учні  разом з учителями  взяли активну участь в акції «Україна без сміття».

Усі завзято працювали та допомагали один одному, прибираючи навколишню територію школи та села Сергіївка.  Було прибрано центр села, обочини доріг, прибрано прибережну зону річки Саксагань, яка протікає вздовж села. А на завершення усі разом зробили висновок про те, що завжди чисто буде не там, де прибирають, а лише там - де не смітять. Запам'ятайте ці слова і підтримайте наших маленьких захисників природи біля кожної оселі нашого рідного міста.

ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ НАВКОЛО НАС

Кожного року учні радо зустрічають весну і, звичайно ж, наших пернатих друзів з далеких країв.

Весна цього року досить примхлива, а значить не відомо, що пташки зустрінуть, прилетівши у рідні краї - сонячну погоду чи сніжок. Саме тому діти  виготовили та розвішали чудові годівнички і гніздівлі для наших маленьких пташок. Цей захід був проведений у рамках акції «Збережемо природу навколо нас». Також впродовж тижня з 1 по 8 квітня  учні прийняли участь у творчому конкурсі з образотворчого мистецтва та трудового навчання під назвою «Природа очима дітей».